Батько Тарас і його блудні діти: модерністи, футуристи, неокласики

Що таке Шевченко як матриця? Це і символ національного життя, і наріжний камінь українського культурного й літературного канону. Але чи є він матрицею, чи не перетворюємо ми його на набір клішованих образів, що знищують поета як людину й митця? Оскільки ми не можемо мислити поза матрицями, єдиний спосіб дістатися справжнього Шевченка – час від часу здійснювати перезавантаження матриць, аби звільнити наше мислення та літературну рецепцію від негативної інерції, що накопичується внаслідок повторення загальних місць. 

Виставка допоможе з’ясувати низку запитань щодо творчості Тараса Шевченка. Як ставилися до його доробку поети першої третини ХХ століття – "молодомузівці", футуристи, неокласики, "гартованці" та ваплітяни? Чи хотіли бачити його своїм батьком в літературі? Які ідеї, літературні засоби і прийоми з шевченкової поезії успадковували вони, творячи стилі модерну, авангарду й неокласики? Як відбувалося формування народницького, а згодом радянського культу Великого Кобзаря в українському мистецькому дискурсі? І чи є сьогодні альтернатива "шевченкоцентричній" моделі розвитку літератури?

На виставці будуть представлені роботи студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв, а також унікальні видання "Кобзарів" різних періодів.

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Skype: live:content.citysites