Художник-мураліст Жюльєн Маллан, відомий під ім’ям Seth, представить свою виставку фотографій у Харкові та Києві. Добірка фотографій ілюструє навколосвітню подорож митця назустріч знаковим муралістам з усього світу. Фотографії, вибрані з його останньої книги «Extramuros», переносять нас у різні куточки світу, часто покинуті, де Жюльєн створював свої малюнки – Китай, Індонезія, Ізраїль, Палестина, Мексика… Seth переймається ідеєю опору і передає її через сучасні види мистецтва – муралізм, стріт-арт та інші види вуличного мистецтва.

«Globe painter» – назва ще одного проекту, в якому Жюльєн керується пошуком нових знайомств, нових історій, які розповідають вуличні митці з усього світу про своє буденне життя, надії та страждання… Ці подорожі та спільні мистецькі акції є основою сюжетів для серії документальних програм «Нові дослідники» на телеканалі «Canal +», де одним з ведучих є Жюльєн Маллан.

Саме зйомки нового фільму про українських стріт-митців вперше привели Жюльєна до України у липні 2012 року. Від Севастополя до Львова, проїздом через Київ, Seth відкриває глядачам неочікувану силу та розмаїття українського стріт-арту. Фільм «Вуличні ікони» буде показано в рамках виставки «Extramuros» у Харкові та Києві.

Під час свого перебування у Харкові Жюльєн Маллан та харківська група стріт-митців «Ку2» разом створять новий малюнок на одному з фасадів домівок Ленінського району.

«А що як всі ці малюнки, все це співробітництво є лише тільки привід, щоб відкривати нове, зустрічатиcя, обмінюватись. За майже десять років подорож стала для мене другою батьківщиною. Я не знайшов нічого кращого, щоб оцінити місто, вулицю, людей ніж намалювати їх. Я не говорю про нарис, що зображує екзотизм цих кварталів на краю світу, я говорю про малюнки на будівлях, банку акрилової фарби, валик, аерозольний балон, просто про цеглу, цемент і бетон. Я розповідаю про те, як я залишаюсь на день, на тиждень в одному кварталі, але не в мальовничому куточку, а у передмісті без будь-якої привабливості, в околичних кварталах, місцях, куди мистецтво, малюнок не потрапляють звіку.

Такі місця надихають мене, вони мені нагадують людей, яких я зустрічаю, а потім створюю з них персонажі та ситуації, що розповідають вже їх власні історії». Жюльєн Сет Маллан.

З часу своєї першої навколосвітньої подорожі, про яку Сет розповів у книжці «Globe-Painter», він не припиняв борознити планету вздовж і поперек і розмальовував мури. Сет вважає, що це ідеальний засіб для знайомства з іншими культурами і традиціями, проте передусім, це привід для зустрічей, спілкування, обміну думками.

«Extramuros» – це новий подорожній щоденник, який простежує два роки відкриттів та творчості у восьми країнах: Індії, Китаю, Мексиці, Чилі, Індонезії, В’єтнамі, Сенегалі та Палестині. Співпраця не тільки з місцевими урбаністичними художниками, але й з мешканцями, навчання, запозичення нового досвіду та майстерності, намагання не нав’язувати твір, а зробити можливим його існування в гармонії з усім оточенням - такими були своєрідні творчі засади Сета протягом мандрів довкола світу.

Незважаючи на велику кількість книжок про урбаністичний живопис, «Extramuros» є надзвичайно цікавою подорожжю розмаїттям культур, що забарвлюють нашу планету.

тел: 095 801-30-83, 057 760-47-13.