Баядерка (балет)

Баядерка

«Баядерка» Л. Мінкуса - одне з найдосконаліших балетних творінь Маріуса Петіпа. Це - історія про трагічну любов храмової танцівниці Нікії і воїна Солора, якій перешкоджають помста, ревнощі і забобони влади. У фіналі балету ви побачите неперевершений шедевр класичної хореографії – сцену царства тіней, куди потрапляє невтішний герой після смерті коханої.

Балет «Баядерка» Л. Мінкуса –   один з найдосконаліших ліричних творів видатного балетмейстера М. Петіпа. Ініціювавши створення цього балету та написавши разом із С. Худековим лібрето, М. Петіпа не вперше на сцені втілив    містику та окультні науки таємничого Сходу. Але в балеті переважають не вони, а    світ людських почуттів. Хоча навіть    підступні вчинки героїв  втілені в екзотичній красі індійських ритуалів   та вишуканих балетних рухах.

Баядерка Нікія – чарівна храмова танцівниця – вмирає від зради її коханого. Драматична лінія сюжету призводять до трагічного фіналу – це, насамперед, клятвопорушення воїна Солора. Тому, весь храмово-палацовий світ Раджи руйнується від гніву Богів, немов ховаючи під камінням усі вади людства. А Солор вирушає із Нікією до царства тіней, де на нього чекає вічне життя поза межею дійсності.

«Баядерку» називають парадним балетом, адже сам сюжет стимулює до здійснення неймовірних постановочних рішень. Вражає сценографія – в кращих традиціях східної культури вона передає справжній колорит екзотичної краси природи,   розкішних палаців та храмів з майже ювелірною деталізацією кожного елементу декорацій та костюмів. До того ж, хореографія,   створена багато років тому М. Петіпа та оновлена його послідовниками та низкою видатних виконавців,   поєднує в собі широкий спектр характерних епізодів з дивовижними стилізаціями східних танців та класичної хореографії,  з віртуозними  сольними варіаціями і ансамблями.

          Справжня перлина «Баядерки»   це «акт тіней» – масова хореографічна композиція за участі усього жіночого складу балету. Синхронне виконання  примхливого та екстатичного танцю мешканок  потойбічного світу справляє незабутнє враження.

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Другие события сейчас

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Skype: live:content.citysites