Харківська «Калєкція» була започаткована в 1989 році майбутнім хірургом Геннадієм Мясоєдовим – беззмінним лідером гурту, автором музики та багатьох текстів. Своєрідна назва не містить у собі нічого спільного ані з українським словом «колекція», ані з російським «коллекция», а походить від слова «кал» і пов’язана із закоханістю на першому етапі творчості в панк-культуру та позиціюванням себе як «відходів суспільства». Із самого початку існування гурт мав виключно україномовний репертуар власного авторства - згодом їхній стиль виконання назвали «етностьоб».

Після знайомства у 1996 році з одним із найталановитіших альтернативних українських поетів Сергієм Жаданом, «Калєкція» почала виконувати пісні і на його вірші, що додало їм міського пафосу (так званий «фабрічний фольклор»). У 1995 та 1997 роках вони ставали дипломантами фестивалю «Червона Рута».В 1998 році продюсером гурту стала відомий культуролог та лідер Чільної української молодіжної мистецької Агенції «ЧУММА» Таня Доній і гурт уперше виїхав за межі Харкова; після чого мав неодноразові гастрольні тури в Києві, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Львові, Кіровограді,по Закарпаттю та Хорватії. Репертуар поповнився піснями на вірші молодих українських поетів - Юрія Позаяка, Романа Скиби, Назара Федорака, Галини Крук.

В серпні-вересні 2001-го «Калєкція» записала в харківській студії «М-арт» свій перший альбом «Відчуття присутності» - спонсорували запис Асоціація Українських Письменників та голова арт-клубу «ОsтаNNя барикада» Олесь Доній; компакт-диск вийшов під егідою ЧУММИ. Другий диск «Калєкції» - «Молода Україна Forever» є спільним проектом з Олесем Донієм. Назва альбому, записаного восени 2002-го в тій же «М-арт», тотожна назві книжки Донія, і згідно замислу автора, аудіо альбом мав служити її рекламній кампанії. Також у креативному арсеналі гурту є мюзикл «Маленька п’єса про зраду» (сценарій - О. Ірванець; постановка - театр «Арабески»). На листопад 2002 року склад гурту становив:Ґєнко «Професор» Мясоєдов - гітара, вокал; Сергій «Бамбалача» Балалаєв - барабани; Ярко Рудницький - бас-гітара; Олексій «LЕХХ»Єськов - баян; Ігор Без’язичний - тромбон. В різні часи учасниками гурту були: Сергій «Жиба» Жихарєв , Олександр «Тімоха» Тимофєєв , Олександр Артюхов, Геннадій Громашев, Михайло Ковальов, Ігор «Пушкін», Сергій Авдєєнко, Наталя Осьмачко.