Львівський театр імені Лесі Українки презентує

“ІРОД” рок-опера (Історія однієї пристрасті)

Остання частина трилогії Олексія Коломійцева. Головний персонаж – дітовбівця Ірод, тиранічний цар Іудеї, який понад усе на світі прагнув влади та безкомпромісного володіння усім – людьмі, землями, долями... Врешт –решт, він убиває навіть тих, кого любить, і божеволіє від самотньості.

Музика – Ігор Поклад

П’єса – Олександр Вратарьов

Кавер-версія, аранжування, постановка – Олексій Коломійцев

Дійові особи – Олексій Коломійцев

Маріамна – Олеся Котляревська

Агасфер – Назар Павлик

Лука – Дмітро Хвостенко

Зосима – Іван Довгалюк

Рахіль – Оксана Цимбаліст

Античний хор – Марія Дзвоник, Анна Брацук, Інна Лиховид, Остап Дзядек

Дія відбувається у Єрусалимі дві тисячі років тому

На одній із прогулянок містом могутній цар зустрічає тендітну та щиру дівчину Маріамну, в яку закохується з першого погляду. Це кохання – шалений шторм, що руйнує все на своєму шляху. Особливо – людські долі.

Маріамна, піддавшись хвилинній пристрасті, відповіла Іроду взаємністю. Та часом вона впевнілася у тому, що з жалю високе почуття не взмозі народититися. Доброта Маріамни не змогла подолоти жорстокості Ірода, хоч тільки думка дівчини була важлива для царя.

Платонічна любов Маріамни до юнака Луки, який був поводирем сліпого провидця Агасфера, закінчилася раптово і трагічно: ревнивий Ірод наказав своєму кату Зосимі убити Луку. Зосима, як вірний пес, виконував усі забаганки та накази царя. Хитрий та жорстокий, він завжди передбачав всі потаємні бажання свого володара. Але не цього разу. Вбивство Зосимою Маріамни, за двозначним наказом Ірода, стало його фатальною помилкою. надмірна пильність найвірнішого слуги і смерть Маріамни довели Ірода до божевілля. В пориві нестримного відчаю Ірод б’ється в істеричному бажанні повернути Маріамну. Він вбиває зрадливого Зосиму та закінчує життя самогубством.