Перегляд та обговорення фільму Дзиги Вертова «Ентузіазм (Симфонія Донбасу)» (1930), а також лекція Анни Старкової. Тема: «Кіно на фоні. Про фільм Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу» і нетільки».

«Ентузіазм» – це перша звукова документальна стрічка, знята на території СРСР, яку Чарлі Чаплін назвав однією з найбільш вражаючих звуко-зорових симфоній. Завдяки вражаючому таланту кінорежисера, монтажера, Дзига Вертов створив для свого часу художньо і технічно неймовірну картину не просто про життя будівельників регіону, а про ідеологію епохи. Режисер був пройнятий ідеєю створення нової країни, нової людини, і двадцять років він активно займався вкладенням свого таланту в пропаганду того, у що щиро вірив. Що ж, епохи змінюються, ідеології піддаються критиці, а великі твори залишаються в століттях і входять в історію.

Зараз для нас оголилася проблема комунікації між різними регіонами, не менш гостро стоїть питання інтерпретації історії. «Симфонію Донбасу» можна розглядати як історичний документ про реальність ХХ століття, який репрезентує одну із сторін життя радянського міста і людини, і, крім того, це технічно досконалий витвір, на основі якого вже більш 80 років пишуться кінознавства підручники.

«Ентузіазм (Симфонія Донбасу)» – пропаганда чи художній шедевр, геніальність або одержимість автора ідеєю, симфонія, присвячена людині або системі? Що показують і що можна побачити в документальних фільмах 20-30-х років і сучасних новинах?

Шляхи до пошуку відповідей на ці та інші питання про документальний кінематограф можна буде знайти в рамках дискусії – лекції, яка відбудеться одразу після перегляду фільму о 18.00. Тема лекції: «Кіно на фоні. Про фільм Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу» і не тільки ». Лектор – модератор Анна Старкова.

В рамках виставки "Який тендітний світ...», що присвячена Слов'янську, галерея «Мистецтво Слобожанщини» починає акцію-підтримку переселенців зони АТО.

При співпраці суспільно-волонтерської ініціативи «Станція Харків» площадка галереї використовується для збору гуманітарної допомоги (теплий одяг, засоби гігієни, продукти харчування тривалого терміну зберігання, дитячі приналежності, побутова техніка).

Ми будемо вдячні за будь-яку надану вами допомогу!

Запрошуємо інші волонтерські та громадські організації розмістити в залах галереї інформацію про свої фонди, організації, довідкові матеріали для небайдужих і нужденних, а також - опечатані бокси для збору грошових коштів від особи організації (фонду).

Довідка: Анна Старкова – кандидат культурології, старший викладач кафедри телебачення Харківської державної академії культури, журналіст медіа групи «Об'єктив».