З 23 по 25 лютого у харківській Планеті Кіно пройде III фестиваль бразильського кіно, який організовує Почесне Консульство Федеративної Республіки Бразилія у Харкові.23 лютого о 19:00 відбудеться урочисте відкриття за участю Надзвичайного та Повоноважного Посла Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освальдо Біато та Почесного Консула Федеративної Республіки Бразилія в Харкові Сергія Куцевляка.

Фестиваль відкриє документальний фільм «Іван. Повернення додому». У 1942 році Івана Бойка вигнали з рідного села на Тернопільщині на примусові роботи до Німеччини. У 1948 році він емігрував до Бразилії і ніколи не повертався, але залишився вірним культурним традиціям своєї країни за допомогою музики. 68 років опісля, фільм документує повернення 91-річного Івана на Батьківщину, де він відвідує своїх родичів і рідне село. Візуальні та звукові образи, що виникають при читанні щоденників Івана, ретранслюють власний досвід емігрантського життя і таким чином досягають нашої власної уяви.

У другий день планується показ «Боса Нова» — фільму у ретро-стилі з надзвичано гарними пейзажами Ріо-де-Жанейро. Фільм розповідає кілька паралельних історій, герої яких знайомі між собою, але збираються разом лише у фінальних сценах.

Завершить фестиваль стрічка «Шінгу». Фільм описує історію братів Віллас-Боас, які у 1943 році вирушили у місію «Шінгу» освоєння Центральної Бразилії. Картина посіла третє місце на 14-му конкурсі глядацьких симпатій у номінації «Панорама», що проходив у рамках Берлінського кінофестивалю, а також, номінувався на найкращий фільм на фестивалі «Фільми з півдня», що відбувся в м. Осло.

Відвідування кінофестивалю безкоштовне, за запрошеннями, які можна замовити у Почесному Консульстві Федеративної Республіки Бразилія в Харкові. Показ відбуватиметься португальскою мовою, з українськими субтитрами.