З 23 серпня по 9 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися фотовиставка переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвячена дню Незалежності України, Дню Державного прапора України, Дню міста Харкова, організована Харківським обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва, за підтримки Управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації. На виставці будуть представлені 50 кращих конкурсних робіт від 10 переможців 1 етапу конкурсу.

За ініціативи Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 2017 рік оголошено роком театру. В рамках даної ініціативи, в цьому році було проведено конкурс театральної фотографії «5-я стіна. Театри Харківщини». Конкурс проводиться з метою популяризації театрів Харкова і Харківської області, жанру театральної фотографії, активізації творчої співпраці між фотографами та театрами, підтримки фотографів-початківців і сприяння їх професійному вдосконаленню в жанрі театральної фотографії. На виставці будуть представлені роботи, виконані в наступних номінаціях: спектакль, закулісся, акторський портрет. Експоновані фотографії, не дивлячись на досить складну специфіку зйомок в театрі, мають високу якість і високі естетичні характеристики, а також відображають індивідуальний творчий погляд кожного фотографа.

Театральна вистава — явище унікальне і неповторне, адже воно відбувається в моменті тут і зараз, на сценічному просторі, передаючи глядачам частинку іншого світу, одночасно ілюзорного, ігрового, але щирого, наповненого життям, що змушує відчувати певні емоції. Зафіксувавши окремі миті вистави, фотографи можуть не тільки відобразити побачене, а й передати глядачу неповторну атмосферу театральної дії, тим самим продовживши її життя.

Фотографія, яка давно перестала бути лише відображенням реальності, в чомусь схожа з театром. Вона також вириває фрагмент часу і простору з контексту життя, наділяючи його новими смислами. Театральне життя огороджене від справжнього, що представляє зал для глядачів, уявною «четвертою стіною». Але фотографія привносить ще одну — «5-у стіну», якою є рамка кадру, що формує новий ілюзорний простір і новий естетичний світ, в дивовижну подорож по якому глядачів із задоволенням запрошують переможці конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини».

Учасники фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини»: 

Анатолій Бєлозьоров, Дмитро Бухановський, Володимир Шапошников, Дарія Зеленська, Катерина Погрібна, Єлизавета Животченко, Ірина Деркач, Маргарита Корнющенко, Світлана Малініна, Сергій Лошатинский.

Під час роботи фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини» відбудеться ряд культурологічний заходів:

23 серпня о 17:00 – урочисте відкриття фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвяченої Дню Незалежності України, Дню Державного прапора України, Дню міста Харкова; нагородження переможців конкурсу.
29 серпня о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Муравський шлях 97. Перше масштабне наукове етнографічне дослідження Слобожанщини в ХХ столітті».
30 серпня в 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Символізм чудес та притч Христа». Лектор – кандидат філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.
5 вересня в 17:00 – перегляд сценічної контати «Карміна Бурана» з колекції Е.Г. Чайки. Композитор Карл Орф, режисер/хореограф Жан-П'єр Поннель.
6 вересня в 17:00 – відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з ініціатором конкурсу театральної фотографії «5-я стіна», театрознавцем, членом Національної спілки театральних діячів України – Світланою Баженовой.
7 вересня в 17:00 – творча зустріч з авторами фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини».

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); 
Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 — 19:00
Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; e-mail: [email protected]